„Czytam, bo lubię” – odwiedziny uczniów w bibliotece
29.10.2018 Łukasz Walczyk 100

Dobiegły końca październikowe wizyty IV-klasistów  ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Filii Dziecięcej oraz Czytelni przy ul. Bartkowskiego 1 na zajęciach ph. „Czytam, bo lubię”. Co roku, uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczą w zajęciach, które mają na celu poznać działalności księgozbioru biblioteki publicznej. Uczestnicy zajęć przekonali się, że wizyty w bibliotece są wspaniałą okazją do tego, aby poczytać sobie w gronie koleżanek i kolegów. Niekoniecznie musi to być lektura, która jest obowiązkowa. Korzystając z bogatych i różnorodnych zbiorów mogli wybrać sobie takie tytuły, które są popularne i czytane. Każdy uczestnik spotkania wybrał coś dla siebie, a zainteresowania były różne. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, katalogiem OPAC oraz elektroniczną rejestracją czytelników i wypożyczeń. Bibliotekarze opowiedzieli gościom o formach pracy jakie najmłodszym czytelnikom oferuje placówka i zachęcali do odwiedzin.  Wizyta w bibliotece zakończyła się obietnicą szybkiego do niej powrotu.