Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem
23.10.2018 Redaktor 864
grafika

Czerwony kubraczek, słabość do miodu to jego znaki rozpoznawcze. Uwielbiany przez dzieci i dorosłych na całym świecie - Kubuś Puchatek, jest znany już od 92 lat. Postać Puchatka stworzył brytyjski pisarz Alan Alexander Milne. Pierwsza książka o jego przygodach została wydana  14 października 1926 r., w której  oprócz Kubusia, pojawili się Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała, Mama Kangurzyca i Maleństwo oraz Krzyś. Pierwowzorem chłopca był syn autora - Christopher Robin Milne. Data 14 października uznawana jest za dzień urodzin Kubusia Puchatka. 

 

W środę, 17 października 2018 w bibliotece w Ślesinie odbyły się zajęcia poświęcone Kubusiowi Puchatkowi i jego przyjaciołom, w których uczestniczyła grupa średniaków z tutejszego przedszkola. „Jeżyki” dowiedziały się dlaczego 14 października obchodzimy urodziny słynnego misia, chętnie ćwiczyły jak bohater spotkania, poszukiwały ukrytych obrazków z Kubusiem, układały puzzle z przyjaciółmi misia o małym rozumku oraz dopasowywały rekwizyty do bajkowych postaci. Dużą frajdę sprawiła dzieciom zabawa z chustą animacyjną. Przedszkolaki poznały także kubusiową wyliczankę i wysłuchały fragmentu książki „Urodziny Kubusia”. Na zakończenie spotkania „Jeżyki” otrzymały Dyplom Przyjaciela Kubusia Puchatka.

  

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg