Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem
23.10.2018 Łukasz Walczyk 183

Czerwony kubraczek, słabość do miodu to jego znaki rozpoznawcze. Uwielbiany przez dzieci i dorosłych na całym świecie - Kubuś Puchatek, jest znany już od 92 lat. Postać Puchatka stworzył brytyjski pisarz Alan Alexander Milne. Pierwsza książka o jego przygodach została wydana  14 października 1926 r., w której  oprócz Kubusia, pojawili się Prosiaczek, Królik, Kłapouchy, Sowa Przemądrzała, Mama Kangurzyca i Maleństwo oraz Krzyś. Pierwowzorem chłopca był syn autora - Christopher Robin Milne. Data 14 października uznawana jest za dzień urodzin Kubusia Puchatka.

W środę, 17 października 2018 w bibliotece w Ślesinie odbyły się zajęcia poświęcone Kubusiowi Puchatkowi i jego przyjaciołom, w których uczestniczyła grupa średniaków z tutejszego przedszkola. „Jeżyki” dowiedziały się dlaczego 14 października obchodzimy urodziny słynnego misia, chętnie ćwiczyły jak bohater spotkania, poszukiwały ukrytych obrazków z Kubusiem, układały puzzle z przyjaciółmi misia o małym rozumku oraz dopasowywały rekwizyty do bajkowych postaci. Dużą frajdę sprawiła dzieciom zabawa z chustą animacyjną. Przedszkolaki poznały także kubusiową wyliczankę i wysłuchały fragmentu książki „Urodziny Kubusia”. Na zakończenie spotkania „Jeżyki” otrzymały Dyplom Przyjaciela Kubusia Puchatka.