Ekwador i wyspy Galapagos w obiektywie Roberta Gondka
07.09.2018 Jolanta Dąbrowska 20

Ekwador to Ameryka Południowa w pigułce. W niewiele mniejszym od Polski, położonym na równiku kraju zobaczyć można sięgające 6000 m n.p.m. ośnieżone wulkany, dziką i nieprzebytą dżunglę, lasy deszczowe i piękne zabytkowe miasta. Natomiast na odległych o 1000 km od kontynentu wyspach Galapagos mieszkają gigantyczne żółwie słoniowe, iguany, fregaty i głuptaki. To jedyne takie miejsce na świecie i można je było podziwiać  na zdjęciach Roberta Gondka, podróżnika i miłośnika Afryki, który  6 września  2018 r. o swej wyprawie opowiadał w  Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle. Profesjonalnie przygotowany pokaz podróżniczy spotkał się z dużym zainteresowaniem czytelników, wśród których dużą grupę stanowili uczniowie klasy turystycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica z nauczycielem przedmiotu Panem Karolem Lizakiem.