Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Zajęcia wakacyjne w bibliotece Ogólnej
13.08.2018 Redaktor 1268
grafika

Tegoroczne zajęcia wakacyjne w Filii Ogólnej w Nakle z uwagi na bardzo wysokie temperatury nie dotrwały do planowanego końca. Pomimo to, przez kilka dni dzieci z ochotą uczestniczyły w przygotowanych dla nich zajęciach plastycznych, literackich oraz wesołych grach i zabawach.

Na samym wstępie wspólnych spotkań omówione zostały zasady bezpiecznego odpoczywania podczas wakacji i bezpiecznych zachowań podczas tegorocznych upałów. Dzieciom nie trzeba było przypominać, o konieczności pomocy osobom starszym, schorowanym czy samotny z najbliższego sąsiedztwa.

Zajęcia plastyczne połączone były często z głośnym czytaniem literatury dziecięcej. Książka pt.” Twarożek Białej Damy-dania prosto z bajki „ najbardziej przypadły uczestnikom zajęć do gustu. Były też inspiracją do stworzenia papierowego talerza pełnego owoców. Wszystkie zawarte w książce przepisy były pełne humoru i godne wypróbowania np. „ Racuchy Siedmiu Krasnoludków„, „Jajko sadzone Mądrzejsze od Kury” czy „Kanapki Jasia i Małgosi”. Dzieci znalazły też sposób na zaczarowane lato wykonując fantazyjną wakacyjną biżuterię. Bransoletki i korale mieniły się wszystkimi barwami lata. Było też wiele zabaw jak: gabinet figur woskowych, poszukiwania wśród regałów zagubionych cyferek, „wygibajtus owocowy” i wiele innych. Było również wiele gier i zabaw wymagających skupienia, refleksy i myślenia: kalambury, krzyżówki, wykreślanki i rebusy.

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg