Zajęcia wakacyjne w bibliotece Ogólnej
13.08.2018 Łukasz Walczyk 946
grafika

Tegoroczne zajęcia wakacyjne w Filii Ogólnej w Nakle z uwagi na bardzo wysokie temperatury nie dotrwały do planowanego końca. Pomimo to, przez kilka dni dzieci z ochotą uczestniczyły w przygotowanych dla nich zajęciach plastycznych, literackich oraz wesołych grach i zabawach.

Na samym wstępie wspólnych spotkań omówione zostały zasady bezpiecznego odpoczywania podczas wakacji i bezpiecznych zachowań podczas tegorocznych upałów. Dzieciom nie trzeba było przypominać, o konieczności pomocy osobom starszym, schorowanym czy samotny z najbliższego sąsiedztwa.

Zajęcia plastyczne połączone były często z głośnym czytaniem literatury dziecięcej. Książka pt.” Twarożek Białej Damy-dania prosto z bajki „ najbardziej przypadły uczestnikom zajęć do gustu. Były też inspiracją do stworzenia papierowego talerza pełnego owoców. Wszystkie zawarte w książce przepisy były pełne humoru i godne wypróbowania np. „ Racuchy Siedmiu Krasnoludków„, „Jajko sadzone Mądrzejsze od Kury” czy „Kanapki Jasia i Małgosi”. Dzieci znalazły też sposób na zaczarowane lato wykonując fantazyjną wakacyjną biżuterię. Bransoletki i korale mieniły się wszystkimi barwami lata. Było też wiele zabaw jak: gabinet figur woskowych, poszukiwania wśród regałów zagubionych cyferek, „wygibajtus owocowy” i wiele innych. Było również wiele gier i zabaw wymagających skupienia, refleksy i myślenia: kalambury, krzyżówki, wykreślanki i rebusy.

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg