Wakacyjne zajęcia w bibliotece w Ślesinie
30.07.2018 Łukasz Walczyk 125

Szybko minęły wakacyjne zajęcia w bibliotece w Ślesinie. Był to czas integracji, zabaw, rozwijania uzdolnień i spełniania marzeń. „Na rozkaz króla”, „Słodki wąż”, „Czerwony Kapturek” i fanty oraz  „paczka Zgrywusa” to najbardziej ulubione zabawy. Pierwszego dnia dzieci wykonały herb z własnym imieniem i wypisały oraz narysowały swoje zainteresowania. Podczas zajęć plastycznych „Coś z niczego” powstały oryginalne kwiatki oraz kolorowe gniotki. W bibliotece gościła również pani Patrycja Machoń z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nakle, która przeprowadziła pogadankę o zdrowym odżywianiu i szkodliwości  działania środków odurzających.  W czasie spotkań bibliotecznych nie zabrakło także gier planszowych, zagadek słownych i obrazkowych, kalamburów, wykreślanek oraz zabawy w małych projektantów.  Przeprowadzono także zajęcia literacko – plastyczne „O rybaku i złotej rybce” i „Bajkowy świat”. Kreatywnością, pomysłowością, zdolnościami plastycznymi i literackimi wykazały się dzieci tworząc papierowe  teatrzyki , których pierwowzorem był japoński teatrzyk kamishibai.  Najpierw poznały tę magiczną skrzyneczkę oraz wysłuchały bajki „O Panach Palcach”. Dużą frajdę uczestnikom sprawiło tworzenie własnych teatrzyków i bajek, które następnie przedstawili  koleżankom i kolegom. Miła niespodziankę dzieciom sprawiła pani Bernadeta Nowaczyk – sołtys Ślesina przekazując  słodycze, za które serdecznie dziękujemy.