W pierwszej połowie lipca było tu gwarno, radośnie i twórczo
19.07.2018 Łukasz Walczyk 437

Zakończył się wakacyjny cykl spotkań dla dzieci w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 w Nakle. Wspólnie spędzone dwa tygodnie były pełne wrażeń. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pobudzających wyobraźnię i kreatywność, rozwijających zdolności plastyczne. Każdego dnia było „czytanie na dywanie”, gry i zabawy, rebusy i krzyżówki, a „kuferek badacza” i wakacyjne wędrówki z lupą i lornetką umożliwiły wspólne podpatrywanie przyrody i zwierząt.

„Wakacje z Koziołkiem Matołkiem” i świat komiksów to temat kolejnego spotkania. Tego dnia dzieci pracowały nad stworzeniem własnego komiksu, co okazało się to nie lada wyzwaniem, ale i wesołą zabawą.

Podczas wakacyjnych spotkań nie zabrakło elementów edukacyjnych. Ich uczestnicy z zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Nakło dawniej i dziś” i odbyli pieszą wędrówkę po mieście odkrywając lokalne zabytki. Z kolei na zajęciach bogato ilustrowanych fotografiami, obrazami, wierszykami i fragmentami prozy dzieci usłyszały jak żyło się w dawnej Polsce.

„Patriota kto to taki ?” - to temat kolejnego spotkania podczas, którego wspólnie czytano wiersze polskich poetów dla dzieci z dwudziestolecia międzywojennego i układano z puzzli herb naszego miasta.

Spotkania w bibliotece to również okazja do integracji i pracy w grupie. Dzięki ciekawej formie i dynamice zajęć nie było mowy o nudzie. Wakacyjne zajęcia w bibliotece po raz kolejny potwierdziły, że Biblioteka nie jest cichym i nudnym miejscem. W pierwszej połowie lipca było tu gwarno, radośnie i twórczo.