Przedszkolaki z „Reksia” z pierwszą wizytą w bibliotece.
28.06.2018 Łukasz Walczyk 403

„Czytamy dzieciom, kiedy są małe.

Wspieramy je, gdy uczą się czytać.

A kiedy  już czytać umieją,

każde spotkanie z książką staje się dla nich niepowtarzalną przygodą.”

27 czerwca Filia Dziecięca przy ulicy Bartkowskiego 1 gościła dzieci z Przedszkola „Reksio”. Grupa 3, 4 i 5-latków uczestniczyła w cyklu zajęć ph. „Zaopiekuj się książką”, które Filia Dziecięca prowadzi dla swoich najmłodszych czytelników. Głównym celem spotkań jest promocja czytelnictwa już od najmłodszych lat. Przedszkolaki podczas zajęć miały możliwość sprawdzić swoją wiedzę na temat postaci z bajek, przeglądając książeczki na temat ich ulubionych bajkowych bohaterów. Chętnie dyskutowały o czytaniu i książce, i o tym jak należy z nią postępować, aby nie została zniszczona i służyła innym czytelnikom. Z dużym zainteresowaniem obejrzały książeczki, które znajdują się w księgozbiorze biblioteki dziecięcej. Z uwagą też zapoznały się z pracą bibliotekarza. W miłej i serdecznej atmosferze wysłuchały fragmentów książki Disneya    „Zakochany kundel”,  bo przecież „Książki kochają każdego, kto je otwiera…” - Cornelia Funke.