Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„RzeczpospoCzyta” - IV Ogólnopolska Noc Bibliotek za nami.
11.06.2018 Jolanta Dąbrowska 1083
grafika

W sobotę, 9 czerwca 2018 r. w 1873 bibliotekach w Polsce odbyła się IV Ogólnopolska Noc Bibliotek. Wśród tak licznej grupy znalazła się również Filia Dziecięca Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle.
Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki. Głównym jej organizatorem jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej. Hasło tegorocznej akcji to "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski.
Nakielska biblioteka przygotowała dla uczestników kilka atrakcji. Jedną z nich były „Podchody z gimnastyką - też dla języka”. Za tym trochę tajemniczym tytułem kryły się zadania z artykulacji, a dokładnie rymowanki i łamańce językowe autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej. Sobotnia aura dopisała, jak i spryt oraz spostrzegawczość młodych uczestników podchodów - terenowe potyczki bardzo im się podobały. Po dawce ruchu przyszedł czas na wygodne ułożenie się na krzesłach i wysłuchanie „Baśni o świętym spokoju” Zofii Staneckiej. Ta piękna i mądra opowieść była też tematem kolejnej części spotkania, podczas której dzieci wykonywały ilustracje do wysłuchanego tekstu.
Wpisując się w tematykę inauguracji ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która miała miejsce w Bibliotece Publiczne m. st. Warszawy, uczestnicy nakielskiej „nocy” również odczytali – z podziałem na role i jednym głosem - wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „Abecadło”. Ostatnią atrakcją sobotniego spotkania była emisja polskiego filmu przygodowego w reżyserii Marty Karwowskiej „Tarapaty”. O północy nieco zmęczone, ale szczęśliwe, pełne wrażeń dzieci udały się, pod opieką dorosłych, do domów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg