Przedszkolaki gośćmi biblioteki publicznej - Filii Ogólnej.
08.06.2018 Jolanta Dąbrowska 296

W środę, 6 czerwca 2018 r. filia biblioteczna na os. Łokietka w Nakle gościła przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle. Wizyta przypadła w czasie trwania Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Grupa 3 i 4-latków w skupieniu obejrzała i wysłuchała opowiadań pt.: „ O Panach Palcach” oraz „ Groszek”, które zaprezentowane były w formie teatrzyku obrazkowego Kamishibai. Ta japońska sztuka opowiadania historii bardzo się maluchom spodobała, świadczyły o tym uśmiechnięte buzie. Maluszki miały też  okazję posłuchać wzruszającej opowieści o dwóch pieskach z opowiadania pt. „Pieski pana Kieszonki” - z uwagą śledziły losy Picka i Pucka. Na zakończenie spotkania dzieci oglądały kolorowe książeczki dla najmłodszych. Było to miłe spotkanie maluszków z literaturą dziecięcą.