LITERACKI DEBIUT NAKIELANINA
30.05.2018 Redaktor 1218

W dniach 25-27 maja 2018 roku we Wrocławiu odbyły się targi książek dla dzieci „Dobre strony.” Na stoisku wydawnictwa Ovo z Trzebnicy pojawiła się książka Jakuba Krajewskiego pt. „Magiczna harfa legendy irlandzkie.”

O AUTORZE: Jakub Krajewski urodził się w Nakle n. Notecią w 1982 roku. Tu chodził do Szkoły Podstawowej nr 2 i Technikum Żeglugi Śródlądowej. Studiował w Olsztynie dziennikarstwo. W 2006 roku wyjechał do Irlandii. Mieszka w Cork z żoną i dwiema córkami. Zachwyt nad Zieloną Wyspą, jej kulturą i historią, zaowocował napisaniem „Magicznej harfy”.

O KSIĄŻCE: Dlaczego patronem Irlandii jest święty Patryk? Dlaczego koniczyna jest tak ważna dla Irlandczyków? Skąd wzięła się ich miłość do harfy? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi w książce. Dwanaście legend, w których znajdziesz: trochę smutku i radości, trochę grozy i śmieszności, bohaterów silnych i prawych, ale też sprytnych i niefrasobliwych. Te ponadczasowe historie zawierają ziarenka prawdy o nas ludziach i przeszłości. Książkę ilustrowała pani Anna Kocurek i to kolejny powód, by dać się zaczarować „Magiczną harfą.”