Wielowątkowa powieść na DKK w Trzeciewnicy
30.05.2018 Łukasz Walczyk 111

W słoneczne czwartkowe popołudnie, 24 maja 2018 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Trzeciewnicy, na którym omawiano książkę M. Gable pt. „Do zobaczenia w Paryżu”. Jest to opowieść oparta na historii Gladys Spencer – Churchill, księżnej Marlborough. Akcja powieści rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych, Anglii i Paryżu. Pojawiają się w niej nazwiska znanych postaci ze świata sztuki i kultury m. in. Wharton, Proust i Hemingway.

Zdania na temat książki były podzielone, co sprzyjało ciekawej dyskusji. Klubowiczki stwierdziły, że można polecić „Spotkajmy się w Paryżu” jako interesujące „czytadło”.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 22 czerwca 2018 o godz. 1600. Przedmiotem dyskusji będzie książka Agaty Kołakowskiej pt. „We dnie, w nocy”

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.