Spotkanie autorskie z ks. Adamem Przyborskim
25.05.2018 Łukasz Walczyk 462

Krajna i jej mieszkańcy były tematem spotkania autorskiego z księdzem Adamem Przyborskim, które 24 maja 2018 roku  odbyło się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle. Ks. Adam  zdradził czytelnikom, że od wielu lat interesuje się historią i od lat jest wielkim miłośnikiem Krajny. W lokalnej prasie opublikował ponad sto artykułów poświęconych historii tego regionu, jest również autorem kilku książek. O swym najnowszym wydawnictwie pt. „Krajanie” mówił: „W książce przedstawiłem sto biogramów osób związanych z Krajną, jej mieszkańców, ludzi tu urodzonych i wychowanych lub takich, którzy pochodzą z innych części kraju, a swoje dorosłe życie związali z tymi ziemiami. Wybór postaci nie jest przypadkowy. Przy ich wyborze kierowałem się, przede wszystkim, zasługami dla tej ziemi. Był jeszcze jeden taki istotny warunek – w tej książce są tylko ci, którzy już nie żyją”. O ludziach Krajny autor  wspominał również w książkach: „Ziemia Krajeńska” i „Krajna. Historia. Miejsca. Ludzie”, czytelnicy znajdą w nich ok. stu biogramów Krajan.

Po spotkaniu wszyscy zainteresowani mogli nabyć książkę „Krajanie” z dedykacją  autora.