Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„Książka – pożegnanie”
25.05.2018 Redaktor 1278
grafika

Majowe spotkanie (23.05.2018 r.) Dyskusyjnego Klubu Książki w nakielskiej bibliotece poświęcone było książce „Dasz radę. Ostatnia rozmowa” Joanny Podsadeckiej i ks. Jana Kaczkowskiego. Materiał do niej powstał w Sopocie, gdzie kilka ostatnich tygodni życia ksiądz przebywał pod opieką troskliwej rodziny. Joanna Podsadecka pisze, m.in.: „Ta książka jest Jego dowodem miłości do Państwa”. 

 

Bez wątpienia jest to wywiad z bardzo wierzącym człowiekiem, umierającym kapłanem, głosicielem prawdy, dobra i piękna. Lektura zmusza do przemyśleń i nie da się zignorować żadnej z przedstawionych historii, przejść obojętnie obok żadnego z zadanych pytań. Kaczkowski miał dar mówienia o trudnych sprawach prostym językiem, chociaż niekiedy na trudne pytania odpowiadał w książce wymijająco, przez co czytelnik mógł poczuć niedosyt.
Następne spotkanie (20 czerwca br. godz. 16:00) poświęcone będzie książce Evy Woods „Sto dni szczęścia”. Zapraszamy do biblioteki.

 


Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg