Magiczny Teatrzyk Kamishibai
25.05.2018 Łukasz Walczyk 429

Dnia 23 maja 2018 bibliotekę w Ślesinie odwiedziły maluchy grupy „Słoneczka”. Małym słuchaczom zaprezentowany został teatrzyk obrazkowy Kamishibai. To tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej i otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny - ekranu. Kamishibai można porównać do wędrownego teatru marionetkowego, w którym miejsce lalek zajmują papierowe ilustracje. Przedszkolaki poznały bajkę o tematyce przyrodniczej pt „Groszki’ oraz „O Panach Palcach”, przy których świetnie się bawiły odkrywając możliwości zastosowania swoich palców. Na zakończenie spotkania „Słoneczka” obejrzały książki dla dzieci. Dziękujemy za miłe spotkanie.