Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„Patriota?A kto to taki?”- Lekcje biblioteczne w Filii Dziecięcej
18.05.2018 Redaktor 1272
grafika

Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 15 i 17 maja 2018 r. w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej Nr 2 ph. „Patriota?A kto to taki?”. Co to znaczy patriotyzm, kim jest patriota i czy każdy mały Polak potrafi nim być? Na te pytania odpowiadały dzieci uczestniczące w zajęciach. Zestawy pytań przygotowane zostały na podstawie „Poradnika małego Patrioty” Marcina Przewoźniaka i „Elementarza Małego Polaka” Joanny i Jarosława Szarków. W trakcie zajęć ich uczestnicy dowiedzieli się również skąd się wzięło nasze godło i barwy narodowe oraz poznały historię hymnu narodowego. Na zakończenie odczytany został Regulamin Małego Patrioty,z którego szczególnie jeden punkt spodobał się uczestnikom zajęć: „Nie niszcz książek, bo w nich zaklęta jest pamięć, wiedza, język i myśli”.

 

Podczas wizyty w bibliotece uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli również prezentację multimedialną „Nakło nad Notecią dawniej i dziś”.

 
Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg