„Patriota?A kto to taki?”- Lekcje biblioteczne w Filii Dziecięcej
18.05.2018 Redaktor 1272

Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 15 i 17 maja 2018 r. w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej Nr 2 ph. „Patriota?A kto to taki?”. Co to znaczy patriotyzm, kim jest patriota i czy każdy mały Polak potrafi nim być? Na te pytania odpowiadały dzieci uczestniczące w zajęciach. Zestawy pytań przygotowane zostały na podstawie „Poradnika małego Patrioty” Marcina Przewoźniaka i „Elementarza Małego Polaka” Joanny i Jarosława Szarków. W trakcie zajęć ich uczestnicy dowiedzieli się również skąd się wzięło nasze godło i barwy narodowe oraz poznały historię hymnu narodowego. Na zakończenie odczytany został Regulamin Małego Patrioty,z którego szczególnie jeden punkt spodobał się uczestnikom zajęć: „Nie niszcz książek, bo w nich zaklęta jest pamięć, wiedza, język i myśli”.

Podczas wizyty w bibliotece uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli również prezentację multimedialną „Nakło nad Notecią dawniej i dziś”.