Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Tydzień Bibliotek w Trzeciewnicy i Ślesinie
18.05.2018 Redaktor 977
grafika

Już po raz piętnasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zorganizowało w dniach 8 -15maja 2018 Tydzień Bibliotek. Hasło tegorocznej edycji to: (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA. 

W tym roku, podobnie jak w poprzednich, biblioteki w Trzeciewnicy i Ślesinie włączyły się w promocję czytelnictwa.

Wiek przedszkolny jest doskonałym okresem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Dobrym miejscem zaś jest biblioteka, w której najmłodsi mają możliwość kształtowania nawyku obcowania z książką. Na takie spotkanie do biblioteki przybyła grupa „Skrzatów” z przedszkola w Ślesinie. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Franklin i książka z biblioteki”, w której tytułowy żółwik wpadł w tarapaty, gdyż zgubił wypożyczoną biblioteczną książkę. Starszaki dowiedzieli się także po co w książkach są pieczątki i numery, do czego służą kody kreskowe, zobaczyli jak wygląda karta biblioteczna. Poznali również zasady zachowania w bibliotece. Na zakończenie spotkania obejrzeli kolekcję książek o Franklinie i wybrane przez siebie bajeczki.
„Spotkanie z bajką” to tytuł zajęć, w których uczestniczyli uczniowie klasy I i II Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy. Dzieci odpowiadały na zagadki, rozwiązywały rebusy i krzyżówkę, dopasowywały rekwizyty do bajki. Dowiedziały się także ile tomów liczy najobszerniejsza książka na świecie, poznały tytuł jednej z najdroższych ksiąg świata oraz usłyszały, która jest najcięższa. Dużo śmiechu było podczas zabawy integracyjnej pt. „Czerwony Kapturek”.
W czasie Tygodnia Bibliotek odbyły się również zajęcia ph. „Moja mała Ojczyzna”, w których uczestniczyli uczniowie klasy IV. Na początku spotkania czwartoklasiści wysłuchali fragmentu wiersza Jana Sabiniarza „Mała Ojczyzna” i odpowiadali na pytania: Co to znaczy moja mała ojczyzna?, Gdzie znajduje się moja mała ojczyzna? Poszukiwali na mapie Polski miejscowości, w której mieszkają. Na zakończenie zajęć uczniowie na podstawie literatury o regionie przedstawiali ciekawe miejsca, interesujących ludzi i historyczne wydarzenia związane z małą Ojczyzną. W zajęciach edukacyjnych o Warszawie – stolicy Polski uczestniczyli uczniowie klasy III. Trzecioklasiści wysłuchali legendy o „Syrenie”, rozwiązywali zagadki i krzyżówki, pokazywali na mapie stolicę. Na zakończenie spotkania układali puzzle z warszawską syrenką.

 Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg