Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Przedszkolacy z wizytą w bibliotece dziecięcej
17.05.2018 Redaktor 898
grafika

Corocznie od 8 do 15 maja w całej Polsce trwa Tydzień Bibliotek. W ramach jego obchodów placówki biblioteczne odwiedzają zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne wraz z opiekunami. Tak było i w naszym mieście. Filię Dziecięcą przy ul. Bartkowskiego 1 odwiedzali najmłodsi dla których bibliotekarka przygotowała interesujące zajęcia. „Mądre Sowy” czyli 6-latki z Przedszkola „Słoneczko” zostały zaproszone do królestwa Złotej Rybki, w którym poznały różnych bohaterów literackich i próbowały dokonać ich oceny. Maluchy wysłuchały też fragmentu bajki „O Rybaku i Złotej Rybce”, a w dalszej części zajęć chętnie odpowiadały na pytanie dlaczego rybka przyrzekła spełnić każde życzenie rybaka? Na zakończenie powstały piękne rysunki przedstawiające złotą rybkę w morskich głębinach.

W Tygodniu Bibliotek najmłodszymi uczestnikami zajęć bibliotecznych były 3-latki z Przedszkola „Wesoła Piątka”. „Misiaczki”, bo tak nazywała się ich grupa, brały udział w zajęciach ph. „Zwierzęta w wiejskiej zagrodzie”. Maluchy poznały zwierzęta hodowane na wsi i wysłuchały opowiadania Wiesława Drabika „Uśmiechnij się piesku”.

W mijającym tygodniu Filię Dziecięcą odwiedziły również „Motylki” czyli grupa 5-latków z „Wesołej Piątki”. Starszaczki na podstawie „Wyliczanki o mieszkankach” dowiedziały się gdzie zwierzątka mają swoje domki i jak one się nazywają, wysłuchały opowieści o „Kici Koci w bibliotece”, o przygodach Precelki w krainie książek i o tym jak Franklin szanował wypożyczone książki.

„Tydzień Bibliotek” był też okazją, aby opowiedzieć dzieciom o pracy bibliotekarza, o poszanowaniu książek i o tym dlaczego warto je czytać.

 

Tutaj przecież, w bibliotece, nasi najmłodsi zaczynają swoją „przygodę z książką”.

 

 Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg