Zapraszamy na spotkanie z podróżniczką
08.05.2018 Łukasz Walczyk 194

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią zaprasza w czwartek, 17 maja 2018 r. o godz. 17.00  na spotkanie autorskie z Anną Jaklewicz połączone  z pokazem zdjęć z podróży po Indonezji.

Spotkanie  odbędzie się w bibliotece przy ul. Bartkowskiego 1.

Współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

Wstęp wolny.

Anna Jaklewicz – podróżniczka, archeolog i antropolog. Autorka książek „Indonezja.
Po drugiej stronie raju”
 i „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”.

Relacje z podróży publikuje m.in. w National Geographic TRAVELER i Magazynie Podróżników TamTam. Organizatorka wypraw do Azji i pilot wyjazdów trampingowych. Prowadzi zajęcia międzykulturowe dla młodzieży oraz warsztaty archeologiczne dla dzieci.

Wielokrotnie wyróżniana za prelekcje poświęcone wyprawom. Jej pokaz o Indonezji zdobył nagrodę publiczności na Kolosach – największym festiwalu podróżniczym w Europie oraz nagrodę jury Festiwalu 100droga. Prezentacja o Chinach zwyciężyła w konkursie Żywioły OFF na festiwalu Trzy Żywioły.

Za samotną, dziewięciomiesięczną podróż po Indonezji, podczas której powstawała książka „Indonezja. Po drugiej stronie raju”, została nominowana przez National Geographic do nagrody TRAVELERY w kategorii Podróż Roku.