Z ducha wolności pieśni nasze
02.05.2018 Jolanta Dąbrowska 125

W przeddzień Święta Konstytucji 3 Maja i w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej nakielska biblioteka wypełniła się strofami poezji.  Licznie zgromadzeni goście wysłuchali  pieśni i wierszy, w których przewijał się temat polskiej drogi do wolności i miłości do ojczyzny. Na program pt. ”Z ducha wolności pieśni nasze" złożyły się utwory najwybitniejszych polskich poetów: Juliana Ursyna Niemcewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Stanisława Wyspiańskiego, Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i  Karola Wojtyły oraz teksty Józefa Piłsudskiego.
W spektaklu przygotowanym z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  wystąpili  aktorzy scen bydgoskich: Wanda Dolman-Rzyska, Roma Warmus i Eugenisz Rzyski.
Publiczność w skupieniu wysłuchała programu, by na koniec nagrodzićartystów gromkimi brawami.