VII Marsz Szlakiem Przesyłki Powstańczej – przystanek BIBLIOTEKA
30.04.2018 Redaktor 1080

27 kwietnia 2018 r. VII Marsz Szlakiem Przesyłki Powstańczej dotarł do Biblioteki przy ul. Bartkowskiego 1. Uczestnicy zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji pt. ”Niechaj Polska zna, jakich synów ma. O powstańcach wielkopolskich słów kilka”. Bywa, że nie pamiętamy o bohaterach powstańczych - to oni chwytali za broń, walczyli, ginęli. 100. rocznica niepodległości skłania do wspominania lokalnych bohaterów, ich miejsc spoczynki i miejsc pamięci. Aby oddać symboliczny pokłon uczestnikom powstania wielkopolskiego za wkład w odzyskanie niepodległości, wspomniano kilku z nich, przybliżając ich biogramy.