Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Czy można odzyskać utracone?
30.04.2018 Redaktor 1045
grafika

We wtorek, 24 kwietnia 2018 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Ślesinie. Przedmiotem dyskusji była powieść Katarzyny Kołczewskiej pt. „Odzyskać utracone”. Akcja książki toczy się w Białymstoku. Autorka opisując wojenne i powojenne miasto oraz trudne jego dzieje, opierała się na zasłyszanych rodzinnych historiach i wspomnieniach mieszkańców. Większość przedstawionych wydarzeń to fikcja literacka. Jednak główni bohaterowie powieści to osoby prawdziwe, wywodzące się z rodziny pisarki. 

 

Klubowiczkom bardzo podobała się lektura. Powieść jest przepełniona cierpieniem, smutkiem i realizmem tamtych lat, ale tak piękna, że na długo pozostanie w pamięci. Historia opisana w książce wywołała także wspomnienia i dyskusję o trudnych latach powojennych. Na zakończenie spotkania jedna z klubowiczek, refleksyjnie, zadała pytanie „Czy można odzyskać utracone…?”.

 

Następne spotkanie, 22 maja br. o godz. godz. 1600, poświęcone będzie książce Agaty Kołakowskiej pt.  „We dnie, w nocy”.

 

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

  

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg