Czy można odzyskać utracone?
30.04.2018 Łukasz Walczyk 568

We wtorek, 24 kwietnia 2018 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Ślesinie. Przedmiotem dyskusji była powieść Katarzyny Kołczewskiej pt. „Odzyskać utracone”. Akcja książki toczy się w Białymstoku. Autorka opisując wojenne i powojenne miasto oraz trudne jego dzieje, opierała się na zasłyszanych rodzinnych historiach i wspomnieniach mieszkańców. Większość przedstawionych wydarzeń to fikcja literacka. Jednak główni bohaterowie powieści to osoby prawdziwe, wywodzące się z rodziny pisarki.

Klubowiczkom bardzo podobała się lektura. Powieść jest przepełniona cierpieniem, smutkiem i realizmem tamtych lat, ale tak piękna, że na długo pozostanie w pamięci. Historia opisana w książce wywołała także wspomnienia i dyskusję o trudnych latach powojennych. Na zakończenie spotkania jedna z klubowiczek, refleksyjnie, zadała pytanie „Czy można odzyskać utracone…?”.

Następne spotkanie, 22 maja br. o godz. godz. 1600, poświęcone będzie książce Agaty Kołakowskiej pt.  „We dnie, w nocy”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.