„Są zdarzenia, o których nie da się zapomnieć. Są błędy, których nie sposób naprawić.”
20.04.2018 Łukasz Walczyk 137

Kolejna powieść omawiana 18 kwietnia 2018r. w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w nakielskiej bibliotece to „We dnie, w nocy” Agaty Kołakowskiej. W opinii czytelniczek z pewnością jest to książka o życiowych błędach, młodzieńczych marzeniach i trudnych relacjach w rodzinie między rodzicami i dziećmi. W narrację wplecione zostały kwestie mówione przez anioła, które nie do końca współgrały z całością lektury.

Autorka ukazuje typową, stereotypową postawę prezentującą wstyd i wycofanie. Kołakowska pisze o sytuacjach jakie nie powinny mieć miejsca, a jednak zdarzają się w naszym życiu. Ta książka to z pewnością ważny głos będący ostrzeżeniem dla kobiet.

Następne spotkanie (23 maja br. godz. 16:00) poświęcone będzie książce ks. Jana Kaczkowskiego „Dasz radę”. Zapraszamy do biblioteki.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki