Lekcje biblioteczne o bł. ks. Jerzym Popiełuszce.
10.04.2018 Jolanta Dąbrowska 587

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do wspomnień i kultywowania pamięci o wybitnych postaciach, którym  zawdzięczamy nie tylko wolność, ale też dobre i mądre budowanie wolnej ojczyzny. Jednemu z bohaterów naszej historii narodowej błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce poświęcone były lekcje biblioteczne przygotowane przez nakielską bibliotekę dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.
9 kwietnia 2018 r. uczniowie dwóch klas IV oraz klas VI i VII  wraz z katechetami Panią Katarzyną Dobosz i ks. Michałem Zawartowskim wysłuchali opowieści o charyzmatycznym kapelanie warszawskiej Solidarności. Ks. Jerzy Popiełuszko niezłomnie domagał się prawdy, upominając się o szacunek dla człowieka, o sprawiedliwość społeczną, uczył miłości ojczyzny i odważnie bronił praw robotników. 19 października  1984  r. został bestialsko zamordowanym przez komunistycznych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Wkrótce po śmierci kapłan został powszechnie uznany za męczennika okresu komunizmu. W 1997 roku, za pontyfikatu Jana Pawła II, rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny. Ksiądz Jerzy Popiełuszko został beatyfikowany 6 czerwca 2010 r.