„Magia czytania”
28.03.2018 Łukasz Walczyk 616

Niektórzy mówią, że czytając książki udają się w magiczną podróż, poznają wielu niezwykłych przyjaciół, utożsamiają się z bohaterami książek i wraz z nimi przeżywają przygody. Poznają tajemnicze miejsca i mają wrażenie, że znajdują się w centrum akcji. W takiej właśnie atmosferze, z książką, która była głównym tematem zajęć, przebiegały wizyty czterech klas czwartych ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Filii Dziecięcej oraz Czytelni przy ul. Bartkowskiego1. Uczniowie usłyszeli nie tylko o korzyściach płynących z czytania, ale także o tym, jak ważną rolę spełnia książka w życiu każdego z nas. Przekonali się także, że biblioteka może być doskonałym miejscem, w którym mogą rozpocząć swoją przygodę z książką. W trakcie spotkań okazało się, że wśród uczestników zajęć są osoby będące czytelnikami nakielskiej biblioteki i chętnie podzieliły się swoimi opiniami na temat literatury jaką czytają. Podczas wizyt bibliotekarka omawiała regulamin udostępniania książek, zaprezentowała w jaki sposób korzystać z katalogu OPAC oraz zaprosiła do udziału w zajęciach organizowanych przez filię dziecięcą. Spotkania zakończyły się wspólnym czytaniem.