O pisarzu, publicyście i znawcy jazzu na spotkaniu DKK w Ślesinie
23.03.2018 Łukasz Walczyk 665

We wtorkowe popołudnie, 20 marca 2018 r. odbyło się spotkanie DKK w Ślesinie. Przedmiotem dyskusji była książka Marcela Woźniaka pt. „Biografia Leopolda Tyrmanda” To ciekawa postać, którą w bardzo szczegółowej biografii, opierając się na faktach i wzbogacając licznymi fotografiami,  opisał M. Woźniak. ”. „Zły”, „Filip”, czy „U brzegów jazzu” to tylko niektóre tytuły powieści bohatera spotkania. Tyrmand współpracował także z „Przekrojem”, „Tygodnikiem Powszechnym” i „Ruchem Muzycznym”.  Klubowiczkom książka się podobała. Dzięki tej publikacji mogły poznać życie, twórczość i działalność bohatera spotkania, który okazał się interesującą osobowością.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 24 kwietnia 2018r.  o godz. 1600. Przedmiotem dyskusji będzie książka  K. Kołczewskiej pt „Odzyskać utracone”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki