Temat przewodni – decoupage
12.03.2018 Łukasz Walczyk 793

Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu.

Dzięki tak prostej technice ozdobić papierem można praktycznie każdą powierzchnię: szkło, drewno, plastik. Coraz częściej, zamiast kupować gotowe prezenty i dekoracje, wolimy zrobić je samodzielnie i w tym wypadku decoupage jest świetnym rozwiązaniem. Tą metodą ozdabiania zajęły się Panie na  zajęciach zorganizowanych 7 marca 2018 r.  w nakielskiej bibliotece przy ul. Dąbrowskiego 20.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że przy pomocy decoupage'u tworzyli swoje dzieła Pablo Picasso i Henri Matisse.

Kolejne zajęcia (również z techniki decoupage) w naszej bibliotece przy ul. Dąbrowskiego 20 już 21 marca o godz. 16:00. Serdecznie zapraszamy.