Feryjne misz-masz w Filii Ogólnej
20.02.2018 Łukasz Walczyk 851
grafika

Tegoroczne zajęcia feryjne dla dzieci w Filii Ogólnej  na Os. Łokietka w Nakle odbywały się w pierwszym tygodniu ferii w godz. 13.00 do 16.00. Na początku  porozmawiano z młodymi czytelnikami o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw i warunkach bezpiecznego poruszania się po drogach po zapadnięciu zmierzchu. Każdego dnia  w bibliotece uczestnicy wysłuchali krótkiego fragmentu baśni „ Ali Baba i czterdziestu rozbójników”, co uwieńczone zostało pracami przedstawiającymi  znane postacie z baśni. Na zajęciach powstały też piękne walentynkowe serduszka i plakat. Dzieci z dużą wprawą i zaangażowaniem wykonały kolorowe etui na telefony z filcu. Chętnie uczyły się deklamacji znanych, trochę zapomnianych już wierszy dla dzieci np. „Kto ty jesteś ? Polak mały!”  czy  „Chory kotek”. Była to okazja, aby przybliżyć w kilku słowach  ich autorów : Władysława Bełzę i Stanisława Jachowicza. Dzieci uczestniczyły także w ciekawych zajęciach, które przeprowadziła p. K. Baczyńska, nauczycielka  nauczania wczesnoszkolnego i informatyki.

 

Dowiedziały się skąd się bierze agresja w Internecie i jak nie zostać jej ofiarą. Podczas pracy w grupach  uczniowie wykonali tematyczne plakaty, a zwieńczeniem zajęć było rozwiązanie quizu on-line dotyczącego cyberprzemocy.

 

Wspólnie spędzony czas w bibliotece obfitował w różnego rodzaju zabawy ruchowe i umysłowe, zabawy słowem i gry stolikowe, był  także okazją do integracji wszystkich uczestników zajęć.

 Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg