W filii bibliotecznej w Ślesinie kolejne spotkanie miłośników historii miejscowości
16.02.2018 Łukasz Walczyk 505

13 lutego 2018 r.  w filii bibliotecznej w Ślesinie odbyło się spotkanie miłośników historii Ślesina.
Są one organizowane cyklicznie już od 2008 roku. Jeszcze w bibliotece przy  ul. Dworcowej młodzież szkolna poznawała historię swojej  wsi, przeprowadzając wywiady z najstarszymi mieszkańcami .Po przeprowadzce do nowego, obszernego pomieszczenia w Wiejskim Domu Kultury, można było nareszcie zapraszać większe grono rodowitych Ślesinian, by gromadzić historię „Małej Ojczyzny”.

We wtorek, po raz ostatni, jako gospodyni, Pani Maria Grzeszczak  powitała zebranych przypominając historię spotkań, a stare fotografie restaurowanego obecnie kościoła wywołały ciekawą dyskusję. Z nostalgią wspominano  przyjaciół, którzy już odeszli.

Podczas  spotkania zebrani  podziękowali  odchodzącej na emeryturę bibliotekarce  za kultywowanie i propagowanie historii  Ślesina  i jej mieszkańców, wyrażając nadzieję, że jej następczyni  będzie kontynuowała dzieło koleżanki.

Obecna na spotkaniu Pani sołtys powitała  też Panią Wiolettę Sęk, która od 20 lutego  rozpoczyna pracę ślesińskiej bibliotece.