Sucha porcelana
02.02.2018 Jolanta Dąbrowska 728

Podczas pierwszego w Nowym Roku spotkania Klubu "Zręczne ręce", które odbyło się 31 stycznia w nakielskiej bibliotece, wykonywaliśmy ozdoby z  tzw. "suchej-zimnej porcelany".

Masa porcelanowa to niezwykle efektowna i prosta w wykonaniu masa plastyczna do tworzenia rozmaitych dekoracji, świeczników, zawieszek na choinkę lub innych ozdób. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej i uzdolnień plastycznych. Jej wykonanie jest bardzo proste, wystarczy połączyć mąkę ziemniaczaną, klej, oliwkę i sok z cytryny i wykrawać lub wylepić kształty , a następnie odstawić do wyschnięcia. Nie trzeba jej wypiekać jak masę solną, a barwą, delikatnością i przenikalnością światła przypomina prawdziwą porcelanę. Masę dodatkowo można barwić, a także dodać do niej min. brokat w różnych odcieniach, igliwie, suszone kwiaty.

Wszystkich miłośników rękodzieła zapraszamy na kolejne spotkanie 28 lutego. Tematem przewodnim będzie decoupage.