Pierwsze spotkanie DKK w 2018 roku w Potulicach
29.01.2018 Jolanta Dąbrowska 658

Dnia 24 stycznia 2018 r.  odbyło się  spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Potulicach. Panie podzieliły się wrażeniami po przeczytaniu książki „Chemik” Stephanie Meyer. Niestety powieść nie spodobała się. Autorka znana z sagi „Zmierzch”, opisującej przygody wampirów w świecie ludzi sugerowała, że i ta pozycja będzie o podobnej tematyce. Nic bardziej mylnego – „Chemik” to sensacja z thrillerem w tle połączona z wątkiem miłosnym. Główną bohaterką jest Alex (ciągle zmieniająca imiona), która od kilku lat zmuszona jest uciekać i żyć w ukryciu. W pewnym momencie swego życia zaczyna pracować dla rządu, zakochuje się w Danielu, z którym współpracuje. Długie opisy, wyjątkowo szczegółowe, spowodowały znużenie wśród czytających.

Klubowiczki  stwierdziły, że odnajdą się w „Chemiku” czytelnicy, „którzy lubią książki opasłe, które nie budują wielkiego napięcia i nie mają odkrywczej fabuły”.

Następne spotkanie  odbędzie się 20 lutego o godz. 15.00 i omawiana będzie książka Aleksandry Jagodzińskiej „Bliskie rozmowy" - poradnik, który odmienia życie, który pomaga pokonać wewnętrzne słabości i lęki, a także budować i rozwijać szczęśliwe związki oraz poczucie własnej wartości.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.