„Lolek”, „Poldek”, „Lopek”, „Loluś”, czyli Leopold Tyrmand w roli główne.
26.01.2018 Jolanta Dąbrowska 1058
grafika

„Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka jak moje życie” była przedmiotem dyskusji na pierwszym w tym roku spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w nakielskiej bibliotece, które odbyło się 24 stycznia 2018 r.

Kim był Leopold Tyrmand? Polakiem, Amerykaninem, obywatelem świata, Żydem, architektem, poliglotą, a może sportowcem i kelnerem? Próby odpowiedzi na te pytania podjął się Marcel Woźniak - dziennikarz, scenarzysta, humanista, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i adaptacji filmowej w Warszawskiej Szkole Filmowej. M. Woźniak włożył wiele pracy w poznanie życia twórcy „Złego”, by móc napisać jego biografię w pełni, a nie we fragmentach, jak ukazywała się do tej pory. Skupia się nie tylko na drodze zawodowej Leopolda Tyrmanda, ale pisze też o jego życiu rodzinnym i uczuciowym.

Biografia jest bardzo szczegółowa i w całości oparta na faktach, a nie domysłach. Wiele nieprawdopodobnych anegdot okazało się prawdą. Marcel Woźniak odkrył fakty z życia Tyrmanda, o których nawet nie wiedziała rodzina. Piękne fotografie dopełniają całości.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 21 lutego o godz. 16:00, omawiana wówczas będzie książka Katariny Bivald „Księgarnia spełnionych marzeń”.

  

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg