Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku
26.01.2018 Jolanta Dąbrowska 622

W czwartek 25 stycznia 2018r. w bibliotece w Paterku spotkały się miłośniczki literatury. Przedmiotem dyskusji była książka „Koniec samotności” niemieckiego pisarza Benedicta Wellsa. W 2016 roku za tę powieść otrzymał Europejską Nagrodę Literacką.

Bohaterowie powieści, rodzeństwo: Jules,Marty i siostra Liz doświadczyli tragicznego wydarzenia. Jako dzieci stracili w wypadku ukochanych rodziców i odtąd już zawsze ich życie naznaczone było stratą. Chodź wszyscy troje zostali umieszczeni w tym samym domu dziecka, każde z nich poszło własną drogą. Stopniowo oddalali się od siebie i na lata zerwali ze sobą kontakty.

Dyskutując o książce panie stwierdziły,że jest trudna,ale mądra. To książka o stracie i o tym,w jaki sposób i czy w ogóle można się z nią pogodzić. Również o sile miłości w rodzinie,bo bez względu na to, co nas spotka w życiu ona jest najważniejsza. Klubowiczki również dzieliły się swoimi życiowymi doświadczeniami i przytoczyły cytat z książki: „Trudne dzieciństwo jest jak niewidzialny wróg. Nigdy nie wiadomo, kiedy uderzy”.

Następne spotkanie 22.02.2018 r. o godz 16.00, będzie omawiana książka pt.„Okruchy szczęścia” autor : Claudia Pineiro.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.