Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku
26.01.2018 Jolanta Dąbrowska 932
grafika

W czwartek 25 stycznia 2018r. w bibliotece w Paterku spotkały się miłośniczki literatury. Przedmiotem dyskusji była książka „Koniec samotności” niemieckiego pisarza Benedicta Wellsa. W 2016 roku za tę powieść otrzymał Europejską Nagrodę Literacką.

Bohaterowie powieści, rodzeństwo: Jules,Marty i siostra Liz doświadczyli tragicznego wydarzenia. Jako dzieci stracili w wypadku ukochanych rodziców i odtąd już zawsze ich życie naznaczone było stratą. Chodź wszyscy troje zostali umieszczeni w tym samym domu dziecka, każde z nich poszło własną drogą. Stopniowo oddalali się od siebie i na lata zerwali ze sobą kontakty.

Dyskutując o książce panie stwierdziły,że jest trudna,ale mądra. To książka o stracie i o tym,w jaki sposób i czy w ogóle można się z nią pogodzić. Również o sile miłości w rodzinie,bo bez względu na to, co nas spotka w życiu ona jest najważniejsza. Klubowiczki również dzieliły się swoimi życiowymi doświadczeniami i przytoczyły cytat z książki: „Trudne dzieciństwo jest jak niewidzialny wróg. Nigdy nie wiadomo, kiedy uderzy”.

 

Następne spotkanie 22.02.2018 r. o godz 16.00, będzie omawiana książka pt.„Okruchy szczęścia” autor : Claudia Pineiro.

 

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg