Dzień Kubusia Puchatka w bibliotece w Trzeciewnicy
23.01.2018 Łukasz Walczyk 1123
grafika

Mieszka w Stumilowym Lesie i chociaż jest Misiem o małym rozumku, kochają go dzieci na całym świecie. Dnia 18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Został on ustanowiony w rocznicę urodzin Alana Alexandra Milne – autora książek o sympatycznym niedźwiadku.

 

W piątek 19 stycznia 2018 r. bibliotekę w Trzeciewnicy odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego NSP z panią Ewą Świtalską. Była to okazja, aby lepiej poznać Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Przedszkolaki wysłuchały piosenki o sympatycznym niedźwiadku, wymieniały pozostałych bohaterów bajki i ćwiczyły z razem z Kubusiem. Dzieci odpowiadały również na zagadki, rozwiązywały Quiz o Stumilowym Lesie. Potrafiły dopasować rekwizyty do bajkowej postaci. Bardzo dobrze poradziły sobie z konkursem „Kto to mówi?”. Dużo frajdy sprawiła dzieciom zabawa z chustą animacyjną. Na zakończenie spotkania maluchy wysłuchały fragmentu książki pt. „Urodziny Kubusia” oraz obejrzały wystawkę książek o bohaterze spotkania.

 

 W miesiącu styczniu przedszkolaki i uczniowie klasy I i II tutejszej szkoły wysłuchali i obejrzeli historie w formie teatrzyku Kamishibai ( jap. kami – papier, shibai – sztuka, czyli „papierowy teatr”). Jest to technika opowiadania i czytania wywodząca się z Japonii. Wykorzystywane są  kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewniana skrzynka – na wzór parawanu z marionetkowego teatrzyku, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, opowiadania lub bajki. W bibliotece w Trzeciewnicy dzieci poznały opowiadania pt. „Groszek” i „O panach palcach”. Uczestnicy spotkania chętnie pokazywali i komentowali to co się działo na kartach czytanych książek. Na zakończenie zajęć uczniowie klasy I i II wykonali ilustrację do wybranego opowiadania.

 

W styczniu obchodzimy też Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji w bibliotece w Trzeciewnicy odbyły się zajęcia plastyczne, na których powstały piękne i kolorowe laurki, które z pewnością ucieszyły obdarowane osoby.

 Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg