Na tropie informacji w filii bibliotecznej w Ślesinie
04.12.2017 Łukasz Walczyk 69

22 listopada i 1 grudnia 2017 r. na spotkaniu w bibliotece publicznej w Ślesinie dzieci klas trzecich  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego zgłębiały temat źródeł informacji. Metodą „burzy mózgów” bardzo trafnie odpowiadały skąd pochodzą informacje, następnie analizowały cytat: „Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniemKsiążka wszystko potrafi”. Udowodniły na podstawie wyszukanych przez siebie książek słuszność tego stwierdzenia. Bardzo ładnie określały emocje, jakie mogą towarzyszyć wybranej lekturze. Potwierdziły, że książki są bogatym źródłem wiedzy, należy jednak nauczyć się wyszukiwania informacji na konkretny temat. Sprawnie odnalazły właściwe tytuły na podane hasło. Na koniec zagrały w podłogową grę planszową.