Przygotowania do świąt czas zacząć
01.12.2017 Łukasz Walczyk 84

Choinka jest podstawową dekoracją świąt Bożego Narodzenia, ale jej urok widać dopiero po przekroczeniu progu. Coraz bardziej popularne staje się wieszanie na drzwiach wieńców ze świerkowych gałązek. Tradycja ta pochodzi z XVII wieku i symbolizuje zaproszenie dzieciątka Jezus do swego domu. Wygląd wieńca zależy przede wszystkim od naszej kreatywności.

Ostatnie w tym roku zajęcia klubu „Zręczne ręce”  w nakielskiej bibliotece przy ul. Dąbrowskiego 20 poświęcone były ich wykonaniu. Okazało się, że nie trzeba wiele, by wykonać samodzielnie prosty, a zarazem efektowny wieniec.  Możemy posłużyć się szyszkami, świerkowymi gałązkami, suszonymi owocami, kolorowymi wstążkami i małymi bombkami oraz drobnym oświetleniem.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pani Dominiki Szpek, która swoimi pomysłami zainspirowała uczestniczki spotkania do pracy. Kolejny raz spotykamy się już w Nowym 2018 roku (31 stycznia).