Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach
28.11.2017 Łukasz Walczyk 72

„Żeby nie  było śladów: sprawa Grzegorza Przemyka” to książka, która była tematem listopadowego (22.11.2017 r.) spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Potulicach. Autorem lektury jest laureat tegorocznej Nagrody Nike, Cezary Łazarkiewicz. Powieść wydawałaby się biografią,  a jednak jury przyznając nagrodę stwierdziło, że „to dzieło wybitne literacko, które jednak nie należy do łatwych lektur”.

Pierwsze opinie pań to emocje, jakie czuły czytając książkę, w stosunku do rodziców Grzegorza Przemyka. Co musiała przeżyć matka Barbara Sadowska i ojciec dowiadując się  w jaki bestialski sposób zginął ich syn. Tragedię pogłębia świadomość, że „jest zbrodnia – nie ma kary”.

Na pewno nie jest to książka na spokojny, zimowy wieczór. Warto jednak ją przeczytać.

Następne spotkanie odbędzie się 13 grudnia o godz. 15.00 i omawiana  będzie książka „Nietypowa baba jestem” Anny Seniuk w rozmowie z córką Magdaleną Małecką – Wippich.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach  programu Dyskusyjne Kluby Książki.