„Pokochaj pluszowego misia – on przyjacielem dzieci jest”
27.11.2017 Łukasz Walczyk 117

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy Miś to symbol dzieciństwa, ulubiona zabawka najmłodszych. Miękki, puchaty i z łatką już od  ponad 100 lat, czyli od powstania maskotki w 1902 r., towarzyszy dzieciom na całym świecie. To najlepsza przytulanka, z którą najmłodsi dzielą się radościami i smutkami oraz powierzają największe tajemnice. Pluszak stał się również bohaterem wielu książek i filmów.

Z okazji tego miłego święta Miś zagościł również w bibliotece w  Trzeciewnicy, a na spotkanie z nim przyszły dzieci z oddziału przedszkolnego tutejszej szkoły. Przy dźwiękach piosenki „Pluszowy miś” przedszkolacy tańczyli z maskotkami, następnie przedstawili przyniesionego pluszaka i rozwiązywali muzyczne  zagadki. Dzieci wysłuchały również krótkiej pogadanki o historii zabawki. Przedszkolaki ćwiczyli też, tak jak Kubuś Puchatek, czyli w górę , w dół, a potem wpół. Uczestnicy spotkania w bibliotece złożyli także uroczystą przysięgę - „Jestem przyjacielem misia”. Były również zabawy z chustą animacyjną. Dzieci dowiedziały się także, że oprócz maskotek żyją również prawdziwe niedźwiedzie – brunatne, polarne, koala i grizli.  Na zakończenie spotkania uczestnicy zajęć obejrzeli wystawkę książek o misiach i posilili się słodkim, małym co nieco.

W bibliotece również obchodziliśmy „Dzień kredki”, a w zajęciach brali udział uczniowie klasy I i II z tutejszej szkoły. Dzieci poznały piosenkę „Kolorowe kredki”, następnie wymieniały co narysowały kredki w piosence. Uczniowie wysłuchali również „Bajki o żółtej kredce”, na podstawie kórej wykonali własny obrazek i porównali go z ilustracją wykonana przez Kubę – bohatera bajki. Kolorowe zagadki zakończyły zajęcia w bibliotece.