Książka o II wojnie światowej w Anglii na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Ślesinie
27.11.2017 Łukasz Walczyk 82

22 listopada 2017 r. na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w filii bibliotecznej w Ślesinie omawiano „Chórzystki” Jennifer Ryan. To lekturach o drugiej wojnie światowej w Anglii, której akcja toczy się w małej miejscowości. Bohaterkami są kobiety, które należały do żeńsko – męskiego chóru, tymczasem mężczyźni wyjeżdżają na front. Ciekawy w powieści był wątek  emancypacji zwykłych kobiet na tle przemian społecznych wywołanych wojną. Uczestniczki dyskusji porównywały losy bohaterów z sytuacją w naszej ojczyźnie. Panie oceniły lekturę jako ciekawą, zabawną, pełną optymizmu w tym trudnym czasie. Spotkanie było również okazją do wymiany opinii na temat ostatnio przeczytanych książek.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 19 grudnia  o godz. 16:00.

Przedmiotem dyskusji będzie książka „Chemik” Stephanie Meyer

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.