„ Gdzie się podział Pluszowy Miś?”
27.11.2017 Łukasz Walczyk 102

„ Jestem sobie mały miś , mały miś,

Znam się z dziećmi nie od dziś….”

Janusz Galewicz

Nie od dziś wiemy, że Pluszowy Miś towarzyszy dzieciom przez niemal całe ich życie.

To przytulanka dzięki której maluchy zasypiają, mówią o swoich marzeniach i kiedy jest im smutno, czują się przy nich bezpieczne. Tak opowiadały o swoich pluszakach 3 i 4-latki z Oddziału  Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej Nr 2, dla których 23 listopada 2017 r.  Filia Dziecięca przy ul. Bartkowskiego 1 zorganizowała zajęcia z okazji Dnia Pluszowego Misia. Na „Misiowe zajęcia” każde z dzieci przyniosło swojego pluszaka i opowiedziało jego historię. Były zagadki, wspólne czytanie, śpiewanie piosenki „Jestem sobie mały miś…”. Dużą radość sprawiła dzieciom  zabawa „Gdzie się podział Pluszowy Miś?”. Maluchy musiały na bibliotecznych półeczkach, odnaleźć książeczki o misiach. Były bardzo przejęte ich poszukiwaniem, ale wszystkie doskonale sobie z tym poradziły i wróciły z książeczkami o pluszowych bohaterach. Na zakończenie zajęć były również „Misiowe przysmaki” . Maluszki zajadały kuleczki miodowe , miśki oraz inne słodkości dla nich przygotowane. Uśmiechnięte i umorusane od miodu buzie świadczyły o tym, że świetnie się bawiły.