Nakło nad Notecią dawniej i dziś
23.11.2017 Łukasz Walczyk 114

21 listopada 2017 roku Czytelnię przy ul. Bartkowskiego odwiedziła kl. VI Szkoły Podstawowej nr 2 im Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Nakle wraz z wychowawcą Panią Lucyną Żygowską. Tematem spotkania była Moja mała ojczyzna - Nakło nad Notecią dawniej i dziś. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną oraz księgozbiór tematyczny. W wymienionych źródłach poszukiwali fotografii, które na zakończenie zostały zamieszczone w prezentacji w formie pytań. Odnaleźli fotografię przedstawiającą Cukrownię oraz panoramę miasta wykonaną z wieży widokowej.  Uczniowie zapoznani zostali ze stroną internetową biblioteki, a przede wszystkim z katalogiem on-line i możliwością wykorzystania zamówień, rezerwacji i prolongaty książek.  Spotkanie było lekcją historii dla uczestników i porównania miasta powiatowego „wczoraj i dziś”