Spotkanie z cyklu „Historia Ślesina” w filii bibliotecznej w Ślesinie
22.11.2017 Łukasz Walczyk 111

„W żyznej części powiatu bydgoskiego, któremu nie brak krajobrazowych piękności, na łagodnym wzniesieniu położona jest wieś Ślesin.” Tak opisuje miejscowość   dokument z 1905r., który  zaprezentowano 17 listopada 2017 roku na spotkaniu z cyklu „Historia Ślesina” organizowanym przez miejscową bibliotekę publiczną. Zaproszeni goście dzielili się wspomnieniami dokumentując informacje  zdjęciami i zapiskami. Poruszano wiele historii, ale dominował temat gruntów  należących do hrabiny Potulickiej i rozwoju rzemiosła w latach międzywojennych. Przyniesione zdjęcia, pochodzące z początku XX wieku przedstawiały piekarnię, masarnię, gospodę. Niektórzy uczestnicy odnaleźli na nich swoich krewnych i znajomych.