Jak zadbać o zdrowie radził Zbigniew Kołba
17.11.2017 Łukasz Walczyk 139

Gość nakielskiej książnicy w 2011 r. wydał  książkę o krioterapii i leczeniu bezsenności,  drugi swój tytuł zadedykował najmłodszym czytelnikom. „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź” to książka, która pozwala dziecku na naukę poprzez zabawę, w humorystyczny sposób mówiąc  o dwuznaczności nazw miejscowości na mapie Polski. To właśnie o tej książce mowa była na spotkaniu w Centrum Ekologiczno-Kulturalnym w Trzeciewnicy, którego uczestnikami byli uczniowie miejscowej szkoły. Gość nawiązał świetny kontakt z dziećmi, które z zaangażowaniem czytały fragmenty książki oraz odpowiadały na zagadki. W trakcie tego spotkania Zbigniew Kołba promował również zdrowy styl życia, poinformował jaką rolę w życiu człowieka odgrywa sen i wysypianie się, picie mleka i mycie rąk. Podkreślał również, że czytając książki, chodząc do szkoły zdobywamy wiedzę, która jest niezbędna do dalszego kształcenia oraz prawidłowego funkcjonowania w dorosłym życiu. Po spotkaniu zainteresowani mogli zakupić książki oraz otrzymać autograf z dedykacją.

W godzinach popołudniowych  zaś Zbigniew Kołba rozmawiał z dorosłymi czytelnikami, którzy przybyli na spotkanie do nakielskiej biblioteki. Tutaj w prosty, przystępny sposób, w oparciu o własne doświadczenia zdobyte w czasie prowadzenia gabinetu, mówił o leczniczym działaniu niskich temperatur, sposobach leczenia bezsenności, a także o najbardziej uciążliwych problemach zdrowotnych, pomocnych technikach relaksacyjnych oraz o wpływie witamin i minerałów na nasz organizm. Prelegent wzbudził duże zainteresowanie tą tematyką. Podczas półtoragodzinnego spotkania wywiązała się ciekawa dyskusja, padało wiele pytań, na które gość udzielał wyczerpujących odpowiedzi.