Dzień Kundelka - „ Mój przyjaciel pies”
30.10.2017 Łukasz Walczyk 163

„ Warczy , skomli , gryzie kijek.

Biega , skacze , czasem wyje.

Chociaż piszczy , chociaż szczeka ,

Przyjacielem jest człowieka.

A ty już na pewno wiesz ,

Że zwierzęciem tym jest pies .”

Wiele państw, w tym Polska, świętuje Dzień Psa. Swojego święta doczekały się także wszystkie nierasowe czworonogi. Data nie jest przypadkowa bowiem 25 październik to Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. W ramach obchodów „Dnia Kundelka” organizowane są wystawy psów, wiele schronisk zaprasza na tzw. Drzwi Otwarte zachęcając do odwiedzin i przygarnięcia bezdomnych zwierząt. Filia Dziecięca w Nakle oraz Filia w Trzeciewnicy włączając się w te obchody, zorganizowały zajęcia poświęcone właśnie czworonogom. 3 i 4 – latki z Oddziału Przedszkolnego ze Sp Nr 2 w Nakle oraz  uczniowie klasy III w Trzeciewnicy chętnie opowiadali o swoich pupilach. Obowiązki jakie są przy opiece nad pieskiem i to, jak się nimi zajmują, utwierdziły ich w przekonaniu, że pies jest prawdziwym przyjacielem człowieka. Maluchy poznały bohaterów z bajek: Reksia, Clifforda oraz Pongo, na podstawie kolorowych ilustracji rozwiązywały zagadki. Trzecioklasiści układali kundelkowe puzzle oraz wykonali ruchome kartki z pieskami. Wszystkie dzieci poznały piosenkę pt. „Kundel Bury” i w jej takt zakończyły się nasze „Kundelkowe spotkania”.