Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Trzeciewnicy
03.10.2017 Jolanta Dąbrowska 76

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W tym dniu w wielu miejscach organizowane jest głośne czytanie. 29 września urodziła się także Janina Porazińska, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Napisała m.in. „Cudaczka Wyśmiewaczka”.

Wzorem lat ubiegłych biblioteka w Trzeciewnicy włączyła się do akcji głośnego czytania. W piątek, 29 września bibliotekę publiczną odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego Niepublicznej Szkoły Podstawowej z panią Ewą Świtalską. Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały fragmentów książki pt „Basia i biblioteka”, a potem chętnie opowiadały jakie bajki lubią i kto im je czyta. Z zainteresowaniem oglądały też kolorowe książeczki dla maluchów.

godziny otwarciav4.jpg
co kiedy gdzieV2.jpg