Literatura węgierska na spotkaniu DKK w Ślesinie
20.09.2017 Łukasz Walczyk 110

Od maja 2016 do końca 2017 roku obchodzony jest w Polsce Rok Kultury Węgierskiej, dlatego w Dyskusyjnym Klubie Książki w Ślesinie postanowiliśmy porozmawiać o książce Pétera Gárdosa „Gorączka o świcie”. Jest to pisarz i reżyser, który w Budapeszcie prowadzi własny teatr.

„Gorączka o świcie” to pierwsza powieść, która została oparta na prawdziwej historii jego rodziców. Główny bohater miał niebywałe szczęście, przetrwał obóz koncentracyjny, a na wolności dowiedział się, że ze względu na wyniszczenie organizmu zapadł na śmiertelną chorobę. Postanowił z nią walczyć szukając miłości swojego życia. Autor ukazuje historię korespondencji swoich rodziców bez sentymentalizmu, pełną humoru, a  jednocześnie bardzo poważną i drastyczną. Czytając powieść dowiadujemy się jakie były perspektywy i plany na przyszłość, jakie uczucia towarzyszyły im po stracie  bliskich.

Uczestniczki spotkania, jednogłośnie stwierdziły, że jest to książka, którą warto przeczytać.

Następne spotkanie odbędzie się 17 października o godz. 16:00. Spotkania są otwarte serdecznie zapraszamy.

Spotkanie dofinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

godziny otwarciav4.jpg
co kiedy gdzieV2.jpg