Dodatkowe środki na zakup książek
14.09.2017 Łukasz Walczyk 127

W pierwszych dniach września biblioteki publiczne powiatu nakielskiego podpisały umowy o dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Na 2017 rok Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zatwierdził budżet Priorytetu 1 w wysokości 26,5 mln zł, który  umożliwi bibliotekom publicznym zakup książek, multimediów, wydawnictw nutowych, kartograficznych oraz bieżących czasopism kulturalnych i społeczno-kulturalnych.

Podział środków dla bibliotek publicznych powiatu nakielskiego  zaproponowany przez Wojewódzką i Miejską  Bibliotekę Publiczną w Bydgoszczy i zaakceptowany przez Zespół Sterujący ds. Zakupu nowości wydawniczych do bibliotek publicznych oraz Dyrektora Biblioteki Narodowej przedstawia się następująco:

-  Gminne Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni – 8.367 PLN

-  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Mroczy – 5.500 PLN

-  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią – 21.551 PLN

-  Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach – 6.225 PLN

-  Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie – 19.654 PLN

Ogółem biblioteki publiczne powiatu nakielskiego na zakup nowości wydawniczych w 2017 roku otrzymały dodatkowe środki w wysokości 61.297 PLN

Zadanie "zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".

godziny otwarciav4.jpg
co kiedy gdzieV2.jpg