Meneliki, limeryki … i wesoły wieczór z Krzysztofem Daukszewiczem
14.09.2017 Jolanta Dąbrowska 145

Popularny satyryk, poeta, piosenkarz, kompozytor, autor wielu książek, między innymi słynnego cyklu „Listów do pana hrabiego”, karierę sceniczną rozpoczynał w połowie lat 70-tych. Krzysztof Daukszewicz, bo o nim mowa, 13 września 2017 r. gościł w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle nad Notecią.
Niemal dwugodzinne spotkanie przebiegało pod znakiem dobrej zabawy. Nasz gość rozbawił nakielską publiczność dowcipnymi anegdotami ze swego życia, zwłaszcza z udziałem powszechnie znanych meneli, o których  mowa w książce „Meneliki,  limeryki, epitafia, sponsoruje ruska mafia”. Zdradził czytelnikom, że humoreski te zaczął zbierać od dnia, kiedy poznał pana Zygmusia, który na  jednej z ulic Warszawy robił za parkomat.

Jak powiedział autor książki, dzięki jego publikacjom, niektórzy ludzie zmienili swoje podejście do takich osób: - „Ci ludzie trafili w takie momenty swojego życia, które spowodowały że są tym kim są” – stwierdził Daukszewicz.

Przed spotkaniem każdy z przybyłych gości mógł zakupić egzemplarz najnowszej książki Krzysztofa Daukszewicza „Prosto z ambony” oraz płytę z utworami w jego wykonaniu.

Po autografy znanego satyryka ustawiła się długa kolejka.

Spotkanie dofinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach
programu Dyskusyjne Kluby Książki.

godziny otwarciav4.jpg
co kiedy gdzieV2.jpg