Pożegnanie wakacji w bibliotece w Paterku
17.08.2017 Jolanta Dąbrowska 428

Dobiegły końca dwutygodniowe zajęcia wakacyjne w bibliotece w Paterku. Uczestniczące w nich dzieci brały udział w konkursach literackich, plastycznych, pogadankach, grach i zabawach integracyjnych, komputerowych, kulinarnych i rękodzielniczych oraz zajęciach sportowych na powietrzu. Przekazane przez sołtysa Paterka Pana Mariusza Malikowskiego i Radę Sołecką gry planszowe również wzbudzały zainteresowanie. Podczas zajęć z rękodzieła, które poprowadziła Pani Marlena Przegiętka, dzieci wykonały bransoletkę z koralików i naszyjnik. Podczas zajęć kulinarnych, prowadzonych przez Panią Joannę Makowczyńską, każdy milusiński w towarzystwie opiekuna mógł przygotować dla siebie ”frytki kręciołki”.
W nawiązaniu do pogadanki o bezpieczeństwie na drogach uczestnicy próbowali też swoich sił w przygotowaniu tematycznej gry planszowej. Nie zabrakło głośnego czytania książki - podczas tegorocznych wakacji królowały „Ciumkowe historie” Pawła Beręsewicza.  W trakcie zajęć manualnych dzieci tworzyły z modeliny „Wioskę Smerfów”, a gumowe rękawiczki posłużyły im za materiał do stworzenia Duszków Mączuchów, którym każdy twórca nadał imię.
Różnorodność zajęć i przyjazna atmosfera spowodowały, że dzieci z przykrością zakończyły biblioteczną zabawę.