„Wakacyjna przygoda w bibliotece”
25.07.2017 Łukasz Walczyk 917
grafika

Wakacje trwają w najlepsze, a zajęcia dla dzieci w Filii Ogólnej dobiegły już końca. Uczestnicy brali udział w zajęciach literackich, plastycznych oraz grach i zabawach. Oferta była różnorodna, pozwalała nie tylko miło i ciekawie spędzić czas, ale także pozwalała pobudzić wyobraźnię, dziecięcą fantazję oraz przekonać dzieci, że czytanie jest ok.

 

Z dużym zaangażowaniem i radością dzieci podeszły do sesji fotograficznej „Słoneczne Nakło”. Każdy samodzielnie wykonał fotografię okolicznego krajobrazu, a z najciekawszych fotek  powstał plakat.  Ciekawe i pouczające okazały się też zajęcia „Pomiędzy książką, a Internetem” oraz „Kodowanie na ekranie, kodowanie na dywanie”, które przeprowadziła pani Karolina Baczyńska, nauczyciel nauczania początkowego w Paterku. Nawet  najmłodsze dzieci dzięki grom i zabawom poznały zasady i reguły, które odpowiadają im potrzebom rozwojowym, rozwijają myślenie komputacyjne. Przekonały się, że programowanie  to sposób myślenia.

 

Każdego dnia zajęć głośno czytano opowiadania, wiersze, legendy. Literackie zajęcia często połączone były z plastycznymi. Po wysłuchaniu np. „Rzepki” uczestnicy zilustrowali ją w wybranych przez siebie technikach.  Czytano również opowiadania: T. Jansona „Historia o ostatnim smoku”,   „Opowiadania z Doliny Muminków”. Powstały ciekawe akwaria z kartonu i papieru, a pomysły zaczerpnięto z fragmentu książki „Ciekawe dlaczego rybom wyrosły nogi ?”. Dużą ciekawość wzbudziła legenda „Dlaczego na Bałtyku nie ma przypływów”.

 

W czasie wspólnych spotkań było wiele zajęć ruchowych np.: zabawy z piłką, ze skakanką, poszukiwania zagubionych między książkami liczb, biblioteczny detektyw,  gabinet figur woskowych, szukany. Było też coś dla umysłu i relaksu np. mandale, zgaduj zgadula, krzyżówki wakacyjne i ekologiczne, zagadki i zabawy ze słowem, rebusy i gry stolikowe jak „ Węże i drabiny”. Czas wspólnie spędzony podczas bibliotecznych zajęć wakacyjnych był okazją do integracji i nawiązania przyjaznych stosunków między uczestnikami.

 

  

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg