Czy słońce, czy deszcz w bibliotece nigdy nudno nie jest
17.07.2017 Jolanta Dąbrowska 922
grafika

Tradycyjnie zajęcia wakacyjne w Filii Dziecięcej w Nakle powiązane były z książką, aby przekonać dzieci, że może ona być dobrym punktem wyjścia do wspaniałych zabaw z rówieśnikami.
Najmłodsi uczestniczyli między innymi w zajęciach czytelniczych oraz różnorodnych działaniach plastycznych, opartych na ciekawych tekstach literackich. Odbyli wspólne wędrówki
z Kuferkiem Małego Badacza odkrywając uroki i tajemnice przyrody. Miłośnicy gier i zabaw stolikowych rywalizowali w iturniejach gier planszowych i uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną, rozwiązywali krzyżówki i rebusy. Gwarno i wesoło upłynął czas na przygotowaniu i prezentacji scenek teatralnych „Komedia przy myciu” oraz „ Spotkanie z jeżem”. Wśród bibliotecznych atrakcji było ciekawe spotkanie z Panem Kleksem, zabawa literacko -plastyczna o przygodach Pana Kleksa oraz wizyta w redakcji Radia Nakło, podczas której dzieci poznały tajniki pracy naszej rozgłośni.
Uczestnicy zajęć brali również udział w wirtualnej podróży śladami małej podróżniczki Neli przez morza, dżunglę i oceany, z której powstały ciekawe reportaże.
Najmłodsi chętnie uczestniczyli też w konkursie literacko-plastycznym „Bazgroł”, popisując się bogatą wyobraźnią i talentem literackim. Nieodzownym elementem bibliotecznych spotkań była oczywiście książka, a „Czytanie na dywanie” stało się już tradycją wakacyjnych zajęć. „Kosz pełen książek”czekał na dzieci każdego dnia.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg