Czy słońce, czy deszcz w bibliotece nigdy nudno nie jest
17.07.2017 Jolanta Dąbrowska 398

Tradycyjnie zajęcia wakacyjne w Filii Dziecięcej w Nakle powiązane były z książką, aby przekonać dzieci, że może ona być dobrym punktem wyjścia do wspaniałych zabaw z rówieśnikami.
Najmłodsi uczestniczyli między innymi w zajęciach czytelniczych oraz różnorodnych działaniach plastycznych, opartych na ciekawych tekstach literackich. Odbyli wspólne wędrówki
z Kuferkiem Małego Badacza odkrywając uroki i tajemnice przyrody. Miłośnicy gier i zabaw stolikowych rywalizowali w iturniejach gier planszowych i uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną, rozwiązywali krzyżówki i rebusy. Gwarno i wesoło upłynął czas na przygotowaniu i prezentacji scenek teatralnych „Komedia przy myciu” oraz „ Spotkanie z jeżem”. Wśród bibliotecznych atrakcji było ciekawe spotkanie z Panem Kleksem, zabawa literacko -plastyczna o przygodach Pana Kleksa oraz wizyta w redakcji Radia Nakło, podczas której dzieci poznały tajniki pracy naszej rozgłośni.
Uczestnicy zajęć brali również udział w wirtualnej podróży śladami małej podróżniczki Neli przez morza, dżunglę i oceany, z której powstały ciekawe reportaże.
Najmłodsi chętnie uczestniczyli też w konkursie literacko-plastycznym „Bazgroł”, popisując się bogatą wyobraźnią i talentem literackim. Nieodzownym elementem bibliotecznych spotkań była oczywiście książka, a „Czytanie na dywanie” stało się już tradycją wakacyjnych zajęć. „Kosz pełen książek”czekał na dzieci każdego dnia.

godziny otwarciav4.jpg
co kiedy gdzieV2.jpg