Czy słońce, czy deszcz w bibliotece nigdy nudno nie jest
17.07.2017 Jolanta Dąbrowska 398
grafika

Tradycyjnie zajęcia wakacyjne w Filii Dziecięcej w Nakle powiązane były z książką, aby przekonać dzieci, że może ona być dobrym punktem wyjścia do wspaniałych zabaw z rówieśnikami.
Najmłodsi uczestniczyli między innymi w zajęciach czytelniczych oraz różnorodnych działaniach plastycznych, opartych na ciekawych tekstach literackich. Odbyli wspólne wędrówki
z Kuferkiem Małego Badacza odkrywając uroki i tajemnice przyrody. Miłośnicy gier i zabaw stolikowych rywalizowali w iturniejach gier planszowych i uczestniczyli w zabawach z chustą animacyjną, rozwiązywali krzyżówki i rebusy. Gwarno i wesoło upłynął czas na przygotowaniu i prezentacji scenek teatralnych „Komedia przy myciu” oraz „ Spotkanie z jeżem”. Wśród bibliotecznych atrakcji było ciekawe spotkanie z Panem Kleksem, zabawa literacko -plastyczna o przygodach Pana Kleksa oraz wizyta w redakcji Radia Nakło, podczas której dzieci poznały tajniki pracy naszej rozgłośni.
Uczestnicy zajęć brali również udział w wirtualnej podróży śladami małej podróżniczki Neli przez morza, dżunglę i oceany, z której powstały ciekawe reportaże.
Najmłodsi chętnie uczestniczyli też w konkursie literacko-plastycznym „Bazgroł”, popisując się bogatą wyobraźnią i talentem literackim. Nieodzownym elementem bibliotecznych spotkań była oczywiście książka, a „Czytanie na dywanie” stało się już tradycją wakacyjnych zajęć. „Kosz pełen książek”czekał na dzieci każdego dnia.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
godziny otwarciav4.jpg
co kiedy gdzieV2.jpg
tło.jpg
Backup_of_Graphic2_1.jpg
regionalia_baner.jpg
ibukLibra.png
orf.jpg
w.bibl.jpg
ministerstwosmall.jpg
krasze.jpg
prb.jpg
Backup_of_Graphic50.jpg
polub nas10.jpg
legimi.jpg